Tydzień Biblijny w naszej Bursie

19 kwietnia br. o godz. 20.30 odbyło się spotkanie wychowanków Bursy z Biblią. W tym roku rozważaliśmy teksty Pisma Świętego – Dzieje Apostolskie, których autorem jest św. Łukasza, lekarz,  podróżujący razem ze św. Pawłem. Księgi te, opowiadają historię rodzącego się Kościoła.


Na spotkaniu uczyliśmy się odnajdywać konkretne fragmenty z Pisma Świętego posługując się siglą. Siglum biblijne, to zapis skrótowy odsyłający nas do konkretnego fragmentu Pisma Świętego, czyli określający symbol księgi (oznaczone skrótami literowymi), numer rozdziału i numery wersetów.
Ojciec Dyrektor opatrywał każdy fragment Biblii swoim komentarzem, tak abyśmy lepiej zrozumieli treści. W ten sposób dowiedzieliśmy się jak przebiegał proces tworzenia się Kościoła – jako wspólnoty chrześcijańskiej, której członkowie mają moc Ducha Świętego. Dzięki tej Mocy, nie ugięli się pod ciężarem prześladowań, ale szli i nieśli Dobrą Nowinę aż po krańce Ziemi.
Słuchaliśmy z uwagą Ojca Dyrektora, mieliśmy zamyślone i pełne refleksji twarze, zwłaszcza wtedy, gdy na koniec usłyszeliśmy słowa – Nie można wierzyć w Boga i nie praktykować… Chrześcijanin to ktoś kto chodzi do kościoła, kto podąża za Jezusem Chrystusem, kto sięga po Biblię, aby lepiej poznawać Pana Boga i pogłębiać z Nim swoje relacje.
Ojciec Dyrektor zachęcił nas do czytania Biblii, która jest żywym Słowem Boga.

Czytaj Biblię i zaproś Pana Jezusa do swojego życia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.