I ZNÓW ZA NAMI KOLEJNA WIGILIA…

18 grudnia, tuż przed zimową przerwą świąteczną, mieszkańcy naszej placówki zasiedli do wspólnej wieczerzy wigilijnej. Jak co roku była ona bardzo uroczysta. Wigilijne spotkanie rozpoczęło odczytanie Ewangelii, modlitwa. Następnie wszyscy z wszystkimi podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia.

Na stołach pięknie przygotowanych, pojawiły się tradycyjne potrawy. Kto mógł włączył się w przygotowanie wspólnego świętowania.

Wigilia to najważniejsze święto w bursie. Najważniejsze, bo w gronie przyjaciół można spędzić zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Opłatek, choinka, wspólny posiłek, a wszystko to okraszone pięknie zaśpiewanymi kolędami w wykonaniu bursowego zespołu. Były kolędy i pastorałki śpiewane przy akompaniamencie skrzypiec. Koncert wokalno-instrumentalny i wspólne kolędowanie przy muzyce uświetniły ten niezwykły wieczór.

Wigilia w bursie to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Magia Świąt Bożego Narodzenia sprawia, że atmosfera jest niepowtarzalna a wspomnienia długo pozostają w pamięci. Wigilia spędzona w gronie mieszkańców bursy jest zawsze wyjątkowym przeżyciem.

Atmosfera spotkania wigilijnego sprawiła, że każdy poczuł się jak w rodzinnym domu. Piękna część artystyczna, pyszne jedzenie oraz wspólne kolędowanie wywołały prawdziwie ciepły, świąteczny nastrój.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.