GRUDZIEŃ

Wyciągnięte z lamusa…

A mama mówiła, sprzątaj systematycznie… ale dzięki temu mamy zdjęcia pokoi w świątecznym wystroju. Patrz galeria

 

WIGILIA W BURSIE

      Nie można powiedzieć, że tradycji stało się zadość, ponieważ pierwszy raz, ze zrozumiałych względów, w naszej bursie była wieczerza wigilijna (czwartek, 15 grudnia br.). Byli obecni bursanci, o. Proboszcz, kadra pedagogiczna i administracyjna. No i tradycyjnie modlitwa, odczytanie fragmentu z Pisma św. o narodzeniu Jezusa, życzenia i dzielenie się opłatkiem, śpiew kolęd (o. Dyrektor był zachwycony wspólnym radosnym śpiewem), a także coś dla ciała, czyli czerwony barszcz z uszkami, ryba (ale nie karp), pierogi, ciasto i coś tam jeszcze dobrego. Był i święty Mikołaj, w którego wcielił się duchowny naszej bursy o. Tomasz, co prawda nie w tradycyjnym stroju biskupim (broń Boże w stroju cocacolowym!), ale własnym zakonnym. Prezenty fundowali sami sobie mieszkańcy bursy. Została także wręczona nagroda (dwa kosze słodyczy – chyba nie zatrzymali tylko dla siebie?) za najlepiej świątecznie ozdobiony pokój, którą otrzymali chłopcy z pokoju nr 32 (głosowali mieszkańcy bursy i personel). O. Dyrektor był z lekka niepocieszony, bo wg niego rewelacyjnie był ozdobiony pokój dziewcząt nr 3. No cóż, demokracja…

      A na koniec refleksja: zbieramy doświadczenie, wszak to pierwszy raz. Na przykład trzeba zadbać o nagłośnienie i wydłużyć czas wigilii. Ale w sumie… było wspaniale!!!
Patrz galeria

MSZA ŚW.
08.12.2016r. odprawiona została uroczysta Msza Święta dla wszystkich mieszkańców Bursy. Dziewczęta i chłopcy zanosili wiele osobistych intencji podczas Modlitwy Wiernych, co pomogło im bardziej zaangażować się Liturgię.
Oprawę liturgiczną i muzyczną przygotowali mieszkańcy Bursy (Marta K., Weronika W. i Emil M.) pod kierunkiem p. Agnieszki Saj.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.