ADWENT

To nie tylko duchowe przeżycie, które pomaga przygotowywać się do Bożego Narodzenia. Pomoże w tym m.in. uczestnictwo w Roratach, rekolekcjach adwentowych i przedświąteczna spowiedź. Ważne, żeby w tym czasie, pamiętać o osobach ubogich, samotnych i wszystkich potrzebujących. To jest istotą Bożego Narodzenia.

Biorąc sobie do serca sens zbliżających się Świąt, wychowankowie naszej Bursy postanowili włączyć się w dzieło ADOPCJA MIŁOŚCI nosząca także nazwę Adopcja na Odległość czy Adopcja Serca.  To projekt, którego podstawowym celem jest zapewnianie ubogim dzieciom z różnych części świata edukacji. Projekt jest prowadzony przez Stowarzyszenie Salezjański Wolontariat Misyjny MŁODZI ŚWIATU.

Otaczając swoją modlitwą i wsparciem finansowym młodych ludzi, którzy nie mają środków na wyżywienie czy edukację. W czasie Adwentu i okresu poświątecznego zaplanowali zebrać kwotę co najmniej 1200 zł na rzecz dzieci w MONROVIA w Liberii.Adopcja Miłości, to nie tylko gest dobroci, ale odpowiedzialność za drugiego człowieka. Cieszy nas, że nasza Młodzież solidaryzuje się i dzieli się sercem z potrzebującymi rówieśnikami.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.